Marmaris Marinalarına Teknik Gezi Raporu

Giriş

Bu rapor, Marmaris'te ki marinalara düzenlenen teknik gezi ile ilgilidir. Bu gezinin amacı, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Datça Kazım Yılmaz MYO Denizcilik Topluluğu üyesi olan Marina ve Yat İşletmeciliği öğrencilerine marinalarda ki işleyiş ve teknik özellikler hakkında detaylı bilgi sağlamaktır.

 

Gezinin Amacı

Marmaris Yatch Marina, Netsel Marina ve Adaköy Marina’ya  düzenlenen teknik gezide, Denizcilik Topluğu üyesi olan öğrencilerine marinaların işleyişini, teknik özelliklerini ve denizcilik sektöründeki önemini anlamalarını sağlamak amacıyla düzenlenmiştir.

 

 

Gezi Detayları

Gezi, Marmaris bölgesinde bulunan çeşitli marinaları kapsamaktadır. Bu marinalardan bazıları Netsel Marina, Marmaris Yatch Marina ve Adaköy Marina’dır. Denizcilik Topluluğu üyesi olan öğrenciler marinaların altyapısını, operasyonlarını ve yönetimini inceleme fırsatı bulmuşlardır. Yapılan ziyaretlerde bu teknik geziye ev sahipliği yapan marinalar, Marina ve Yat İşletmeciliği öğrencilerini bir hayli misafirperver ve sıcak karşılamışlardır, öğrencilerin sektör hakkında merak ettiği ve öğrenmek istediği operasyonları ve yönetimdeki aşamaları hassasiyetle cevaplamışlardır, takribinde saha incelemelerinde yatların havuza alınması gibi birçok operasyonel faaliyetleri öğrenciler en yakından görme fırsatı bulmuşlardır.

 

 

Sonuç

Marmaris marinalarına düzenlenen teknik gezide marina yöneticileri, Denizcilik Topluluğu üyelerine değerli bilgiler ve deneyimler sunmuştur. Gezi, denizcilik sektörüne ilgi duyan kişiler için önemli bir öğrenme fırsatı olmuştur. Bu tür gezilerin, sektörün daha iyi anlaşılmasına ve geliştirilmesine yardımcı olacağı düşünülmektedir.

 

Yazı ve Fotoğraflar: Öğr. Gör. Dr. Tuğçe Merve İNAK ÖZBERK

Yayına Hazırlayan: Doruk Ajans / Yelkencinin Gazetesi Kuruluşudur.

Yorum Yap