Maximiles Black The Bodrum Cup'ta Metro Bodrum - Çökertme Etabı başladı

Deniz ve yelken tutkunlarını birleştiren Maximiles Black The Bodrum Cup'ın ikinci yarışı olan Metro Bodrum - Çökertme Etabı'na start verildi.


 
35'inci yılını Cumhuriyetin 100'üncü yılıyla birlikte kutlayan Maximiles Black The Bodrum Cup'ın ikinci yarışı için yelkenler açıldı. Bodrum'dan start alan Metro etabı Çökertme'de sonlanacak.
 
19 Ekim Perşembe günü ise yarışçılar Radisson Collection Çökertme - Kissebükü Bodrum Etabı'nı tamamlamak üzere Kissebükü'ne yelken açacaklar. 20 Ekim Cuma günü Anadolu Sigorta Etabı için Kissebükü'nden Bodrum'a hareket edilecek. Yarışlar, 21 Ekim Cumartesi günü Opet - Tüpraş Bodrum - Bodrum etabıyla son bulacak. 


 
Kazananların kupaları ise 21 Ekim Cumartesi akşamı Candan Erçetin'in Şef Orhan Şallıel yönetiminde senfoni orkestrası eşliğinde gerçekleştireceği “Atatürk'ün Sevdiği Şarkılar” konserinden önce takdim edilecek.
 
Festival kapsamında 21 Ekim'e kadar Bodrum Belediye Meydanı'nda kurulan Maximiles Black Yarış Merkezi'nde katılımcılar ve misafirler Bodrum'u ve şampiyonayı yakından keşfetme, özel etkinliklere ortak bir alanda katılma imkanına sahip oluyor.


 
Festivalin platin sponsorlarından Metro Türkiye'nin CEO'su Sinem Türüng, “Ülkemizin ilk yabancı perakende yatırımcısı” unvanıyla yaklaşık 35 yıldır faaliyet gösteren şirketlerinin yine 35'inci yaşına ulaşan Bodrum Cup ile birlikte yol almasından büyük bir mutluluk duyduğunu belirterek, “Cumhuriyet'in 100'üncü yılında, Türkiye'de hem turizmin hem de sporun gelişmesine büyük katkı sağlayan böyle bir etkinliği destekliyor olmak bizim için çok daha anlamlı. Bu yıl Selanik'te Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün doğduğu evin ziyaretiyle başlayan Maximiles Black The Bodrum Cup, bugün tecrübeli olduğu sularda Metro etabıyla devam ediyor” dedi.Metro Türkiye olarak dünyanın en iyi ve en köklü mutfaklarından olan Türk mutfağının dünyada hak ettiği yere gelmesini sağlamayı ve mutfak kültürümüzü ürünleri, üreticileri ve şefleriyle beraber geleceğe taşımayı amaç edindiklerini vurgulayan Türüng, “Gastronomi, ekonomik kalkınma sağlayabilecek, turistik değer yaratabilecek bir güce sahip ve biz, zengin mutfağımız sayesinde bu konuda çok büyük bir potansiyel barındırıyoruz. Metro Türkiye olarak bu potansiyeli ortaya çıkarmak adına gerek yerel gerekse uluslararası arenada misyonumuzla örtüşen etkinliklere destek vermekten mutluluk duyuyoruz. Maximiles Black The Bodrum Cup ise yedi yıldır birlikte sulara açıldığımız önemli organizasyonlardan biri. Her yıl olduğu gibi bu yıl da yarışan teknelerin gıda ihtiyaçlarını, sevkiyat hizmetiyle birlikte karşılayarak sporcularımızın yanında oluyoruz ve 15 bin öğüne karşılık gelen kumanyayı yarış süresince kendilerine ulaştırıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti'nin 100'üncü yılını gururla kutladığımız bu yıl ise Selanik'ten Dolmabahçe'ye uzanan anlamlı bir etap olması ve bu etapta Metro Türkiye yelkenlisiyle de yer almak bize ayrı bir gurur ve heyecan kattı.” şeklinde konuştu.


 
Maximiles Black The Bodrum Cup'ta isim sponsoru Türkiye İş Bankası'nın kart markası Maximiles Black; ana sponsorlar Opet ve Tüpraş; platin sponsorlar Amerikan Hastanesi, Anadolu Sigorta, Four Seasons Hotel Istanbul at the Bosphorus, Metro Türkiye; gold sponsorlar Ağanlar, Hapimag Sea Garden Resort Bodrum, İş Yatırım, İş Portföy, Radisson Collection Bodrum, Setur Marinas ve TAV Havalimanları katkılarını sunuyor. Çağdaş Bodrumspor, Bodrum FM, Arvento Mobile Systems, Ekin Ses, Bakar Sigorta Aracılık Hizmetleri ve Sungulets Yachting & Travel'ın da sponsorları arasında bulunduğu festivale T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı, T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı, T.C. Muğla Valiliği, T.C. Muğla Büyükşehir Belediyesi, T.C. Muğla Büyükşehir MUTTAŞ, T.C. Bodrum Kaymakamlığı, T.C. Bodrum Belediyesi, Bodrum Belediye AŞ, T.C. Milas Kaymakamlığı, T.C. Milas Belediyesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Hatları, Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı, Sahil Güvenlik, Bodrum Deniz Kurtarma, T.C. Bodrum Ticaret Odası, İMEAK Deniz Ticaret Odası, Bodrum Otelciler Derneği, Bodrum Denizciler Derneği, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği, Era Bodrum Sailing Club, TYBA Yachting, Türkiye Yelken Federasyonu, goturkiye.com resmi sponsor olarak destek veriyor.  

The Bodrum Cup hakkında 
Era Bodrum Yelken Kulübü tarafından başlatılan The Bodrum Cup, dünyanın dört bir yanındaki yelken sporcularını ve meraklılarını Bodrum'da bir araya getiren uluslararası bir deniz festivalidir. Güneşe dayalı turizm algısını değiştirerek rüzgârı tercih nedeni yapan The Bodrum Cup, aktif olarak koylar hakkında farkındalık yaratmanın yanı sıra birçok sosyal sorumluluk projelerinde de yer almaktadır. http://www.bodrumcup.com/  

Yorum Yap