Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Yelken Kulübü'nü Tanıyalım

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Yelken Kulübü üniversitemizin en köklü kulüplerinden biridir. Fındıklı yerleşkesi ile İstanbul Boğazı ile iç içe olan okulumuzda denizi seven, anlayan, denizle yaşayan öğrenciler ve eğitimciler ile doludur.

Kulübümüzle Kalamış Marina’da yelken eğitimlerini bir yıl içerisinde güz, bahar ve yaz dönemi olmak üzere üç dönem şeklinde gerçekleştirmekteyiz. Her eğitim döneminde kulübümüze yeni katılan yelkencilerimizle beraber eğitimlerini bir sonraki aşamaya taşıyan kulüp üyesi arkadaşlarımız yer alır.

Temel yelkencilik, ileri yelkencilik, balon, yarışçılık ve mil kazanma gibi farklı kur ve düzeylerde düzenlenen eğitimlerimizde hem teorik hem de pratik içerikleri tamamlamaktayız. MSGSÜ Yelken kulübü olarak denizcilik kültürünü anlayıp yaşayabilmek adına eğitimlerimiz dışında üyelerimizle zaman zaman marinada, okulumuzda ve dışarıda çeşitli mekanlarda buluşmalar düzenleyerek kulüp içi bağlarımızı geliştirmek ve daha çok bir arada olmak isteriz.

Tanışma gecesi, sertifika töreni, ada yemekleri, dönem sonu geceleri vb. Okulumuzda denizcilik ve yelkencilik temalı sinema geceleri düzenleyerek bir araya geliriz. Okulumuzun düzenlediği bahar şenlikleri vb. organizasyonlarda da her zaman yer alarak kulübümüzü ve yelken sporunu diğer arkadaşlarımıza tanıtmaya çeşitli atölyeler düzenleyerek dikkat çekmeye çalışırız. Örneğin en son gerçekleşen şenliğimizde gemici düğümü atölyesi, tek elle izbarço atma yarışı ve düğümlerle bileklik yapımı şeklinde etkinlikler gerçekleştirerek kulübümüzü keyifli bir şekilde tanıtmayı amaçladık.

Eğitimlerimizin yanı sıra düzenlediğimiz ada gezilerimiz ile takımlarımızın kurduğu bağları güçlendirerek bir arada keyifli anılar biriktirmeye ve denizde daha fazla zaman geçirerek yelken sporunda gelişmeye çalışıyoruz.

Betül Elif Uslu / MSGSÜ Yelken Kulübü - Kulüp Başkanı

Yayına Hazırlayan: Doruk Ajans / Yelkencinin Gazetesi Kuruluşudur.

Yorum Yap