Osman Bahadır'a Cevap Verilmesi Gerekiyor (1. Bölüm)

Osman Bahadır'a Genel Kurmay Başkanlığı veya Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nın Cevap Vermesi gerekiyor.
 
Neta Ajans tarafından çıkartılan Deniz Endüstri Denizcilik Dergisi'nin ocak - şubat 2017 ayını kapsayan sayısında 55. sayfada Osman Bahadır tarafından kaleme alınan ÇANAKKALE SAVAŞI'NDA DENİZ ÜSTÜNDE NELER OLDU?  başlıklı yazıda Nusrat Mayın Gemisi'nin komutanının  Alman Yarbay Geehl olduğunu yazmış. Bize bu güne kadar  öğretilen ve öğrendiğimiz Nusrat Mayın Gemisi'nin komutanının Tophaneli Yüzbaşı Hakkı Bey mayın subayının da Binbaşı Nazmi Bey olduğunu biliyoruz.
 

BÜYÜK ÖNDER GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ''Tarihi yazacak olanların doğruları yazması gerekir'' demiştir.
 

Osman BAHADIR'ın bu yazısı üzerine Deniz Endüstri Denizcilik Dergisi'nin imtiyaz sahibi arkadaşımız Ferit DURUDENİZ ile de bu konuyu telefonla konuştuğum vakit hatta aramızda bir tartışmada geçti. Sonra ikimizde birbirimizi anladık. Okuyucularımızın bir kısmı bu konuyu Çanakkale Zaferi'nin yıl dönümünde kaleme aldım diye bana tepki de gösterebilirler. Bu nedenle yazar Osman BAHADIR'a Genelkurmay Başkanlığı veya Deniz Kuvvetleri Komutanlığının cevap vermesi gerekiyor.  Deniz Endüstri Denizcilik Dergisi'nin 54 ve 55'inci sayfalar tetkik etmeniz için yazı altında ektedir. Ekli yazıdaki tarih hatalarını Deniz Endüstri Dergisi daha sonraki sayılarında düzelttiklerini ifade ettiler. Fakat bugüne kadar bir düzeltmeye rastlamadım.
 

Çanakkale Savaşı'nın 103. yıldönümü münasebeti ile cephede hayatını kaybeden VATAN EVLATLARINI SAYGI VE RAHMET İLE ANARKEN AZİZ HATIRALARI ÖNÜNDE SAYGI İLE EĞİLİRİM.
 
 
   
 

Benzer Yazılar

Bu yazıya benzer içerik bulunamadı.

Yorum Yap