Saatte 100 km Süratle Esen Fırtınadan Görüntüler

Lodosla başlayan sonra yıldız-poyraza dönen, daha sonra ise yıldız-karayele çeviren, saatte 100 km şiddetle esen rüzgar başta Karadeniz, İstanbul Boğazı ve Marmara Denizi'ni olumsuz etkiledi. Olumsuz hava koşullarından dolayı birçok gemi seferi iptal edildi.

Şile bölge temsilcimiz Sertan Sayın, süratle hareket ederek Şile bölgesindeki olumsuz hava koşullarını sizler için görüntüledi. 

Şile'de dere taşmış olup Şile limanındaki teknelerden beş, altı tanesi maalesef fırtına sonucu battı. Teknelerden birkaçı da halen risk altında. 

Fırtınanın Karadeniz bölgesindeki etkilerinden bahsedersek Bartın'ın Amasra ilçesinde dalganın yüksekliği 6 metreyi aştı. Türkiye Petrolleri Anonim ortaklığına ait ''Altan ve Hakan İlhan'' lojistik destek gemileri ve balıkçı gemilerinden ''Habibin Yavuz ve Cihan Cengiz'' Amasra limanına sığındı.

 

Marmara Denizi'nde Kocaeli'nin Hereke ilçesinde 400 metrekarelik yüzer iskele fırtınanın etkisiyle açığa sürüklendi. Yetkililerin ifadesine göre; yüzer iskele fırtına dindiğinde tekrar eski yerine getirilip bağlanacak.

Kocaeli'nin Körfez ilçesindeki Tütünçiftlik balıkçı barınağında bulunan 7 balıkçı teknesi ise battı.

 

Haber: Sertan Sayın

Kamera: Sertan Sayın

Yayına Hazırlayan: Doruk Ajans / Yelkencinin Gazetesi Kuruluşudur.

Yorum Yap