Sabancı Üniversitesi Yelken ve Denizcilik Kulübü

Sabancı Üniversitesi Yelken ve Denizcilik Kulübü (Susail) 2002 yılında kuruldu.  Kuruluşumuzdan beri üyelerimize yelkencilik ve denizcilik aşkını aşılamayı görev edinmiş bir üniversite kulübüyüz.

Kulübümüze üye olmak için geçmişten gelen bir yelken bilginizin olmasına kesinlikle gerek yok! Üyelerimizin 1*, 2*, Yarışçılık Pratik eğitimlerini Alize Yatçılık’ın profesyonel hocalarından almalarını sağlıyor, teorik eğitimlerini ise bizler veriyoruz.

Her sene 4 mevsim düzenlediğimiz Yaz, Güz, Kış ve Bahar yat eğitim gezilerimizle birlikte Marmaris, Fethiye gibi lokasyonlardan teknelerle çıkıp öğrendiklerimizi hep birlikte pekiştiriyoruz. Kaptanlarımız dahil hepimizin öğrenci olduğu bu gezilerde hem tecrübe sahibi oluyor hem de birlikte keyifli bir hafta geçiriyoruz.

Bununla birlikte bizlere Güler Sabancı tarafından tahsis edilmiş Cunda evimize geziler düzenleyip orada üyelerimize Laser yelkenlilerimizi kullanma fırsatı sağlıyoruz.

Kalamış Marinaya bağlı ve kulübümüze ait olan Gorbon 7 teknemizle üyelerimiz diledikleri zaman Gorbon kaptanlarımızla çıkıp yelken yapma fırsatına sahipler. Teknemizle yeterince seyir  yapmış ve amatör denizcilik belgesine de sahip üyelerimiz Gorbon kaptanı da olabiliyor!

Yarış takımımızın başarılarıyla gurur duyuyoruz! 19-21 Nisan tarihlerinde Marmaris International Yacht Club’ın düzenlediği üniversiteler arası Campus Cup yarışında IRC II sınıfında 2.lik, ve genel sıralamada 4. lük elde eden ekibimizi ve bizlerle yarışan tüm takımları tebrik ediyoruz!

Yazı: Elif Arıman / Susail iletişim ve bütçe koordinatörü
Fotoğraflar: Sabancı Üniversitesi Yelken ve Denizcilik Kulübü
Yayına Hazırlayan: Doruk Ajans / Yelkencinin Gazetesi Kuruluşudur.

Yorum Yap