Şampiyon Tekneler, TAYK - Eker Olympos Regatta’da Buluşuyor

11. TAYK – Eker Olympos Regatta (YAT) yarışına günler kala, geride kalan 10 yılın şampiyon tekneleri sıralandı.

Ülkemizin en iyi yat yarışçılarının kupaya ulaşma mücadelesi vereceği 11. TAYK – Eker Olympos Regatta yelken yarışına çok az kaldı. İstanbul ve Bursa arasında, Marmara Denizi'nin turkuaz sularında ve güçlü rüzgar eşliğinde nefes kesen bir rekabetin yaşanacağı TAYK – Eker Olympos Regatta, 18-19-20 Ağustos 2023 tarihlerinde klasik rotası olan Moda-Tirilye-Moda etaplarında yapılacak.

Türkiye’de yelken sporu alanında merakla beklenen bir organizasyon haline gelen TAYK – Eker Olympos Regatta, Türkiye Açıkdeniz Yarış Spor Kulübü (TAYK) tarafından, Eker Süt Ürünleri ana sponsorluğunda, Bursa Yelken Kulübü ve Moda Deniz Kulübü iş birliğinde gerçekleştiriliyor.

11. yılında; onlarca teknenin ve yüzlerce yelkencinin katılacağı yarış; IRC0, IRC1, IRC2, IRC3 ve IRC4 sınıflarında düzenlenecek. Yelken kulüplerinin yanı sıra farklı sektörlerden saygın markaların takımları da bu zorlu yarışta dereceye girme hedefiyle boy gösterecek. Heyecan dolu üç günün ardından bu yılın şampiyon teknesi ve yelkencileri belirlenecek.

10 yılda 60’tan fazla farklı takım yer aldı

TAYK – Eker Olympos Regatta yelken yarışı, katılımcı takımlardaki çeşitlilik ile fark yaratıyor. 10 yılda 60’tan fazla farklı takımın yer aldığı TAYK – Eker Olympos Regatta’da; kurumsal yelken takımlarından, yelken profesyonellerine ve spor kulüplerine kadar geniş bir yelpazede katılım gerçekleşiyor.

11. TAYK – Eker Olympos Regatta yelken yarışına günler kala, organizasyonun ilk yılından bu yana kupa kazanan şampiyon tekneler de sıralandı.

Önceki yıllarda TAYK – Eker Olympos Regatta’da kupa kazanan şampiyonlar:

2022 - CMC Holding-Goblin 3

2021 -  Orient Express VI

2020 - Mesa Sailing Team - Shak Shuka 3

2019 -  Fenerbahçe 2 – Ford Otosan

2018 - Eker 40

2017 - Orient Express VI

2016 - Eker Yayık Ayran

2015 - Borusan Racing-Çılgın Sigma

2014 - Arcora 4KMS4 RC

2013 - Garanti Sailing - Fenerbahçe 1

11. TAYK – Eker Olympos Regatta’ya damgasını vurmayı hedefleyen takımlar, tayk.org.tr adresinden kayıt işlemlerini yapabiliyor.

TAYK – Eker Olympos Regatta, yelken sporunun yaygınlaşmasına katkı sağlama hedefiyle yapılıyor. Organizasyonun düzenlenmesinde büyük payı olan Türkiye Açıkdeniz Yarış Spor Kulübü (TAYK), Türkiye'de motor ve yelken yatçılığının ve yelken sporunun gelişmesini amaçlıyor.

Eker Süt Ürünleri, yelken severleri bu özel yarışı takip etmeye davet ediyor.

 

Eker’in Spora Katkıları:

Türkiye’yi lezzet ve tazelik ile buluşturan Eker, aynı zamanda sporun en önemli destekçilerinden biri. Uzun yıllardır özellikle yelken sporuna destek veren ve Bursa’nın Mudanya ilçesinin Türkiye’nin en önemli yelken yarışları destinasyonlarından biri haline gelmesini sağlayan Eker, çalışanlarının oluşturduğu “Eker Sailing” ve sadece kadın çalışanların yer aldığı “Eker Kadın Yelken Takımı” ile hem ulusal hem de uluslararası pek çok kupada birincilikler ve başarılar elde etti.

 

Ayrıca Eker’in, "Sağlıklı Yaşam İçin Koş" mottosuyla düzenlediği Eker I Run Koşusu da her yıl yükselen bir ivme ile devam ediyor. Profesyonel koşucularla birlikte, koşu sporuna başlamak için bir fırsat arayanları ve minik sporseverleri de kucaklayan Eker I Run, dopdolu programıyla bir yarışmadan çok daha fazlasını vadediyor. Özgürce koşabilen Eker I Run katılımcıları, yardımseverlik kampanyalarının da bir parçası haline gelerek unutulmaz deneyimler yaşıyor. Ayrıca Eker I Run Koşusu’nda STK’ların projelerine kaynak yaratılması için Adım Adım ile birlikte yardımseverlik koşusu düzenlenerek bağış toplanıyor. 10. Eker I Run, 1 Ekim 2023 Pazar günü Bursa'da düzenlenecek.

Detaylı bilgi için: www.ekerkosu.com

Yorum Yap