Tırhandil Cup Kış Trofesi 4. Ayak Yarışları Bodrum'da Düzenlendi

Tırhandil Cup Kış Trofesi 2023/24’ün 4. ayak yarışları geçtiğimiz hafta sonu Bodrum’da düzenlendi.

 

Bodrum'da denizcilik kültürünün gelecek nesillere aktarılması ve Bodrum’da üretilen ahşap teknelerin tanıtılmasına önemli katkıları olan Tırhandil Cup, Kış Trofesi'nin dördüncü ayak yarışları 17-18 Şubat’ta, Bodrum Karaada açıklarında gerçekleştirildi.

 

Türkiye Yelken Federasyonu’nun (TYF) faaliyet programında yer alan Tırhandil Cup Kış Trofesi'nde, toplam 7 tekne dördüncü ayak mücadelesi için yelken açtı. Bodrum'un denizcilik mirasının korunması ve tırhandillerin tanıtılması amacıyla düzenlenen organizasyonda, tırhandil tutkunları güneşli bir hafta sonunda tekrar bir araya geldi. Beklenen hava koşullarının oluşmasıyla birbirinden güzel tekneler heyecanlı bir yarış sergiledi. Altı ayaktan oluşan trofenin hafta sonu düzenlenen 4. ayak yarışlarında Gara Poşet birinci, Hızır 1 ikinci, Whisper S ise üçüncü oldu.

 

Gara Poşet

 

Hızır 1

 

Whisper S

Tırhandil Cup organizasyonu tırhandillerin tanıtılması ve yaşatılması amacıyla düzenlendiği gibi katılımcılar arasındaki birlik ve beraberliğin güçlenmesi amacını da taşıyor. Cumartesi akşamı düzenlenen ödül töreninde yarışmacılar bir araya geldi ve 3. ayak ödülleri sahipleriyle buluştu.

 A Grubu Birincisi ''Gara Poşet''

 

 A Grubu İkincisi ''Hızır 1''

 

B Grubu İkincisi ''Gülşade''

 

Katılımcılar tarafından ‘en denizci tekne’ olarak nitelendirilen tırhandillerin yarıştığı Tırhandil Cup yarışları, Bodrum Ticaret Odası ve İMEAK Bodrum Deniz Ticaret Odası'nın destekleri ve diğer kamu kurumları ve sponsorların katkılarıyla düzenleniyor. Bütün katılımcılar, destek veren kurumlar ve sponsorlar heyecanla 2-3 Mart tarihinde düzenlenecek olan 5. ayak yarışlarını bekliyor. Tırhandil Cup Kış Trofesi, 23-24 Mart’ta düzenlenecek 6. ayak yarışlarıyla sona erecek.

Yorum Yap