Tırhandil Cup’ta Final Zamanı…


 
Bodrum’da yaz sezonu hazırlık hareketliliği hızla artarken kış sezonunda başlayan Tırhandil Cup, Oktay Tüfek Trofesi hafta sonu yapılacak final yarışlarıyla son buluyor…
 
Era Bodrum Yelken Kulübü tarafından düzenlenen ve TYF, Türkiye Yelken Federasyonu’nun programlı yarışları arasında yer alan, toplam 6 ayaktan oluşan Tırhandil Cup Oktay Tüfek Trofesi 2023, altıncı ayak 8-9 Nisan tarihlerinde yapılacak.

Trofenin altıncı ve son ayağı, yaşayan tirhandil ustalarımız; Halil Ası, Mahir Top, Mustafa Özkeskin ve Pamuk JR adına yapılacak.
 
Altıncı ayak cumartesi günü saat 10.00'da Bodrum Denizciler Derneği’nde yapılacak brifingle başlayacak, hafta sonu şamandıra ve coğrafi rotalarda yapılacak yarışlara, trofeye iştirak eden tüm tirhandillerin katılımı bekleniyor.


 
Tırhandil Cup Oktay Tüfek Trofesi 2023, genel ödül töreni 9 Nisan Pazar günü saat 19.30 da Veli Bar’da yapılacak.
 
Tırhandil Cup, Bodrum’un simgelerinden biri olan ‘yaşayan efsane’ olarak adlandırılan ‘tirhandilleri’ ülkemizde ve uluslararası sularda tanıtmak ve yaşatmanın yanı sıra Bodrum’da yelken sporuna yeni bir boyut kazandırmayı da amaçlamaktadır.
 
Her teknede en az 3 lisanslı yelkencinin bulunması şartıyla olan yarışlara, misafir yelkenciler de katılabilmektedir.


 
Bodrum Kaymakamlığı himayesinde yapılan Tırhandil Cup Oktay Tüfek Trofesi’ni Muğla Büyükşehir Belediyesi, Bodrum Belediyesi, Bodrum Ticaret Odası, Deniz Ticaret Odası, Denizciler Derneği, Başar Petrol, Bodrum Marine Group, Ağanlar, Bodrum Spor Yelken, Azurine Yachting, Köylü Marin, American Hospital The Bodrum Cup, CodeZero.Media, Odiworks, Körfez Bar, Veli Bar, Adamik Bar, Pi Cafe, Kiracı, Kraft Bistro, Kaktüs Cafe, Fifi Bistro, Frenk Bodrum ve Bodrum Deniz Müzesi Yayınları destekliyor.

Yorum Yap