Vodafone'a Açık Mektup

Birilerinin dediklerini duyar gibi oluyorum, vodafone’un yelkencilikle ne ilgisi var?

 

Yelkenciler içinde eminim gsm operatörünü vodafone olarak seçenler vardır. Bulunduğum bölgede vodafone’un eski bir baz istasyonu var. Eski olduğunu nasıl tespit ettik? Şu anda gazetemizin kadrosunda bulunmayan arkadaşımız Bülent Y.’ın elektronik bilgisi çok yüksek olduğundan dürbünle bakarak anladı.

 

Ben bunun üzerine instagram’da vodafone’a rastladığım zamanlarda yorum bölümünde bu durumu yazdım.

 

Çünkü eskiden vodafone’a bir şekilde ulaşabiliyorduk. Artık sizi sürekli makine arıyor, seçenek sunuyor ve dayatma yapıyorlar. Çeşitli seçenekler sunuyor; onu tuşla, bunu tuşla… Biz de mecburen birini seçiyoruz. Aslında telefonun ucunda canlı bir ses duymak isteriz.

 

3 Ağustos 2022 tarihinde beni vodafone’dan belki 10 defa aradılar. Bir kısmında ben meşguldum, bir kısmında ise telefonumu alana kadar kapandı. Ben onları aradığımda karşıma yine makine çıktı. Dinlerken ‘’Rahmetli Levent Kırca’’ aklıma geldi…

 

Bugün ise yine vodafone’dan mesajlar yağıyor. Yeni tarifeler öneriyorlar. Onlara verilen dersi aynen uyguluyorlar. Bir taktikleri daha var. Mukavalenin bitmesine 2 ay kala müşteri temsilcisi arıyor, yeni seçenekler sunuyor. ‘’Daha 2 ayımız var.’’ diyoruz. ‘’Şimdi seçersen bu seçenek geçerli’’ diyorlar. 2 ay sonrası için bir şey söylemiyorlar.

 

Hesap özeti istemediğim halde aşağıda gördüğünüz gibi 03.03.2022 tarihi ile başlayan sms’de 01.08.2022’de başlayan sürem nasıl oluyor da iki günde 100 tl’ye çıkıyor?

 

 

 

Aşağıda gördüğünüz gibi 04.08.2022 tarihinde saat 09:52'de hesap özeti istiyorum. Her yöne 1933 dakikam var. Dökümanı görüyorsunuz. Zaten paketim 90tl iken aşağıda gördüğünüz gibi nasıl oluyor da iki günde 100 tl'ye ulaşıyoruz?

 

 

 

 

ADAMI DÜPEDÜZ SALAK YERİNE KOYUYORLAR.

 

BEN ŞİMDİ SİZLERE İNGİLİZLERİN UŞAKLARI DESEM BOZULURSUNUZ DEĞİL Mİ? BİZİM MEMLEKETİMİZDE İNGİLİZİN EMRİNDE ÇALIŞAN, MAAŞINI ONLARDAN ALAN BİZİM VATANDAŞIMIZ BİZİ SÖMÜRÜYOR. YETKİLİLER DE BUNU HİÇ GÖRMÜYOR VE/ VEYA GÖRMEMEZLİKTEN GELİYOR...

 

Gsm operatörü vodafone’un merkezi İngiltere’de. Herhalde bu dayatma taktiği talimatı vodafone'un İngiltere'deki merkezinden geliyor olabilir.

 

İstanbul’un ortasında Beşiktaş’a bağlı Ortaköy Mahallesi’nde bile zaman zaman muhabere kesilmektedir. Ayrıca Anadolu Yakası’nın Göztepe semtinde bulunan arkadaşım Ersal A. aynı sıkıntılardan bahsetti. Benimle konuşabilmek için sokağa çıktı.

Gazetemizin hukuk servisinin yetkilisi olan avukat arkadaşım Ayhan Yıldızel’de dünkü konuşmamızda başka bir gsm operatöründen bıktığı için vodefone’a geçtiğini söyledi. ‘’Hay, geçmemiş olaydım!’’ diyerek pişmanlığını dile getirmiştir.

 

Dün akşam televizyonda zap yaparken Star Tv’de o saatte gösterimde olan Duy Beni dizisinin içinde yer alan vodafone reklamına denk geldim. Reklam şu şekilde:

‘’TÜRKİYE’NİN DÖRT BİR YANINI GÖNÜLDEN KAPSIYORUZ''

 

Şimdi buna verilecek çok güzel bir cevabım var ama değerli okuyucularıma karşı saygısızlık yapmış olurum. Vodafone yetkilileri bu yazımı okurlarsa ne demek istediğimi anlarlar.

 

Değerli okuyucularım arasında gsm operatörü olarak vodafone’u kullanan insanlar varsa mümkün olduğu kadar bu yazımı paylaşırlarsa belki vodafone insafa gelir.

 

Beni tanıyanlar bilir. Bu konu bu yazıyla bitmeyecek! En üst mercilere kadar bu yazımı ulaştıracağım. Çünkü bu memlekette eskiden beri İngilizler için söylenen bir söz vardır. Vodofone şirketi ise İngiliz malı olduğu için o sözü fazlasıyla hak ediyor.

 

İstanbul’da her semtte bulunan vodafone temsilcilerine gittiğimiz zaman birçok kez dert yandık. Oradaki yetkili ise ‘’SİZ TELEFONUNUZU BİZE BIRAKIN. BİZ ONLARA SİZİ ARATTIRIRIZ.’’ dedi. Burada da argo bir tekerleme aklıma geliyor. Arif olan anlar… O yüzden yazmayacağım. İstiyorsanız ufak bir ip ucu vereyim. Tekerlemenin içinde buyurma ve kuyruk kelimeleri geçiyor.

 

Vodafone’dan ne arayan var, ne soran!!! Bunun içinde bir tarif vardır bizim oralarda. ‘’KİMİN KÖYÜNÜ SORUYORSUN?’’

 

Tipik kerize muamele olayı. (Çünkü bizi keriz görüyorlar.)

 

 

05.08.2022 tarihinde saat 17:54'de gelen mesajı yukarıda görüyorsunuz. Bizleri artık nasıl kerizleyeceklerini şaşırdılar. Yazıklar olsun size! HARAMDAN BİLE KORKMUYORLAR. 

 

Yalova'da ikamet eden ağabeyimi ziyaret etiğim zaman ise telefonla görüşebilmem için evin ön cephesinde bulunmam gerekiyor. Eğer evin arka cephesine gidersem vodafone çekmiyor.

 

Çünkü arka cephe vodafone yetkilileri şayet fişi çekmedilerse sinyali Darıca'da ki yansıtıcılardan alması gerekiyor.

 

Sonuçta Türkiye'nin her yerini kapsadığını iddia eden vodafone, şehrin merkezinde bile çekmiyor. Sürekli hattın kesilmesi ile meşhur. Herhalde yeniden karşı tarafı aramamız ve bu sayede dakikaların bitmesi için çaba sarf ediyorlar. Son dönemlerde de aradığımız kişiyi meşgule atıyor, karşı taraf meşgul olmadığı halde. Diğer bir konu ise birçok kez dilekçe ile talep etmeme rağmen basıl olarak faturalar tarafıma gönderilmemektedir. Bu benim en doğal hakkım. 

 

Yazı: B. Hulusi Gürbüz / Genel Yayın Yönetmeni - 05.08.2022

Grafik - Tasarım: Doruk Ajans / Yelkencinin Gazetesi Kuruluşu

Yorum Yap