“Gece Babamızı Ararken” Altın Koza Film Festivali’nde Yarışacak

Ödüllü yönetmen Alkım Özmen’in, T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı, Maltepe Üniversitesi ve Fongogo’da gerçekleştirilmiş olan kitlesel fonlama kampanyası ile de desteklenmiş kısa filmi “Gece Babamızı Ararken” seyirci ile ilk olarak Adana Altın Koza Film Festivali’nde buluşacak.

“Gece Babamızı Ararken”, babalarının otoritesi altında ezilmiş ve yıllar içerisinde aralarında oluşan güvensizlikle birbirlerinden uzaklaşmış iki erkek kardeşin tek gecede geçen hikayesine odaklanıyor. Ortadan kaybolan babalarını aradıkları sırada geçmişle hesaplaşmaya başlayan kardeşler bize, aile olmak, otorite ve erkeklik kavramlarına dair bir resim sunuyor.

Cast direktörlüğünü Selim Bahar’ın gerçekleştirdiği filmin kadrosunda Mert Aykul, Sarp Bozkurt, Hülya Gülşen, Tevfik Yapıcı, Hasan Şentürk ve İpek Türktan Kaynak oyuncu olarak yer alıyor. Görüntü yönetmenliğini Türksoy Gölebeyi, kurgusunu Buğra Dedeoğlu, müziklerini Meriç Erseçgen’in yaptığı Fransız ortaklı filmin yapımcıları ise Valentin Leblanc, Samet Hamiş, İlkay Bilgiç, Kamar Ararat Kalpaçiyan ve Alkım Özmen.

Yapım aşamasında kitlesel fonlama ile sinemaseverlerin desteklerini de alan film, bu yönüyle kolektif ve kapsayıcı bir üretimle sinema yapmanın ve hayalleri gerçekleştirmenin güzel bir örneğini oluşturuyor. Açılışını Adana Altın Koza Film Festivali’nde yapacak olan film, yakın zamanda uluslararası festivallerde de Türkiye’yi temsil edecek.

Yorum Yap