Geleceğin İşini Şimdiden Nasıl Yaratabiliriz?

Daha önce de iletmiştim. Fast Company Türkiye her sayıda okurlarından benim için sorular alıyor, ben de o sorulara cevap vermeye çalışıyorum. Dergi bir süre sonra online okumaya açılıyor. Bir önceki sayının online okuması da bir süre önce açıldı. Aşağıdaki soruların cevaplarını aşağıdaki linkte bulabilirsiniz. Kolay gelsin..


Çeşitlilik, “kadınlara daha fazla yer vermek”ten daha fazlası mıdır?


Yüksek enflasyon döneminin en kritik konularından birini “fiyat” koymak oluşturuyor. Her ay enflasyonun yüzde 3-5 arttığı bu dönemde fiyat artışı için nasıl bir yol izlemek gerekir?


Mehmet Tütüncü, Fast Company dergisindeki röportajında şöyle demişti: “Vaktimin önemli bölümünü geleceği planlamak, gelecekteki işleri yaratmak için ayırıyorum.” Siz geleceğin işlerini şimdiden yaratmak, yaratılmasına liderlik için ne yapıyorsunuz?


Godiva, United Biscuits şirketlerinin alımıyla başlayan global yolculuğunuzda, global şirkete dönüşmede en önemli 3 zorluğunuz ne oldu, nasıl aştınız?


Sizin de bildiğiniz gibi iş dünyasında çok sayıda trendden, yeni teknolojilerden söz ediliyor. Siz bunlardan hangisinin geleceğinin olmadığına, biraz abartıldığına inanıyorsunuz?


Web sitenizde “her kategoride 2 marka hakim olur” görüşünüzü okudum. Geçmişte de geçerli olan bu görüş, gelecekte de etkin olacak mı? Size göre niye 2 marka?


Yatırım yapmasanız dahi son dönemde, kendi alanınız (gıda) dışında hangi işler, sektörler dikkatinizi çekiyor? Bir girişimci olarak bana nelere dikkat etmemi önerirsiniz?

Cevaplar burada: https://fastcompany.com.tr/dergi/ben-simdiden-gelecekte-yasamaya-calisiyorum

Murat ÜLKER

Yorum Yap