Haber İçinden Haber

Gazeteden genel yayın yönetmen yardımcımız Özge DURMUŞ'un geçmiş köşesinde ''SANATÇILAR İSTANBUL MODERN'DE LİMAN'A DEMİR ATTILAR'' yazısını hatırlarsınız. Yazısını hazırlarken bana fotoğrafları beraber seçelim demişti. Benimde en büyük ilgi alanım gemiler olduğundan tercihimi köşe yazısında gördüğünüz fotoğraflar üzerine kullanmıştım. Özge'de aynılarını beğenmişti. Yazısını hazırladı ve yayına girdi.
 

''Sanatçılar İstanbul Modern'de Liman'a Demir Attılar'' yazısı yayına girdiği vakit önce babası Ali DURMUŞ'tan okumasını ister. Ali DURMUŞ arkadaşım olup yine çok eski bir dostum olan ÜNLÜ GEMİ MODEL YAPIMCISI METİN GÜRKAN ile beraber çalışmaktadır. Çünkü Ali, çok iyi bir gemi modelcisidir.  Özge'nin bu yazısını babasına okutmasının en büyük nedeni fotoğraflarda gördüğünüz gibi 2 gemi modelinin olmasıydı. Ali yazıyı okurken fotoğraflara gelince :

''AAAAAAA.BU BİZİM YAPTIĞIMIZ MODEL'' demiş.

Özge anında beni aradı ve olayı anlattı. Telefona Ali'yi aldım.

Ali anlatmaya başladı:
''Hulusi, bu modeli ne için yaptığımızı Metin'de bende bilmiyorduk. Çünkü sipariş edenler hiçbir şey söylememişti. 1,5-2 sene sonra karşımıza çıktı, çok şaşırdık.''

Bende kendisine ''Evet Ali, Özge habere gidiyor. Yazıyı hazırlıyor, yazı yayınlanıyor. Çıka çıka karşına sizin yaptığınız model çıkıyor. Ali, DÜNYA HAKİKATEN ÇOK KÜÇÜKMÜŞ.'' dedim.

Kıymetli okuyucularımız, sözünü ettiğimiz model birkaç zigzagdan oluşan içi kum dolu gemi modeli. İstanbul Boğazı'nı ifade ediyormuş. Tabii ki bu olayı anlattığım dostlarım ''Hulusi, haber içinden haber çıkmış.'' dediler.

Sonra bir haber daha geldi. 2.fotoğraftaki geri kazanım tenekelerden yapılan Suriye Yıldızı isimli gemi modeli yapımcısı da Metin GÜRKAN'ın eşi Türkan Hanım'ın resim kursundaki  hocası tarafından yapılmış. Bu da bizler için ikinci bir sürpriz oldu. Bu anımızı sizlerle paylaşmak istedim.
 
Habere konu olan modele ait makaleyi okumak isterseniz aşağıdaki link'ten ulaşabilirsiniz.
 
 

Benzer Yazılar

Bu yazıya benzer içerik bulunamadı.

Yorum Yap