Savarona Zincirinde Sende Bir Bakla Ol!

 
Değerli Büyüklerim, Değerli Bahriyeliler, Cumhuriyet Bağımlıları,
 
Eylül 2022' de başladığımız tarihsel ve duygusal bağlarla gönlümüzde özel yeri olan TCG SAVARONA'nın fiziki ömrü sona ermeden ve anı sahipleri dünyamızdan ayrılmadan yaşanmışlıkların kalıcı hale gelmesi ve gelecek nesillerce de bilinmesi için başlatılan kitap çalışması, gönülden katkılarınızla Temmuz 2023'de bitirilmiştir. Çalışmalarımızın başlangıcından bugüne kadar gösterilen ilgi ve desteğe teşekkürler ediyoruz.
 
Dz. K. K.’mıza, kitabın telif haklarımızı ücretsiz olarak devretmeyi planladık. Ancak 23.10.2023 tarihinde maalesef M.S.B.onayı alınamadığından Dz.K.K.’nın kitabı basamayacağını öğrendik.
 
Cumhuriyetimizin 100. Yılına ve Okulumuzun 250. Yılına rastlayan bu önemli faaliyetin kabul edilmemesi hepimizi çok üzdü.
 
Ne var ki biz Bahriyeliler rıhtımda fora ettiğimiz gemimizi salimen kıçtankara etmeden "görev tamamlandı" diyemeyiz.
Cumhuriyet Donanmasının bir ferdi olarak basım işlemini el birliği ile başaracağımıza inanıyoruz.
 
Bu nedenle Serdar Akcan - Turgay Aytaç - Ayhan Yıldızel kardeşlerimizin 01.11.2023 tarihinde ortak bir banka hesabı açılmıştır.
 
Hesap Numarası:
 
Garanti Bankası Kazasker Şubesi
IBAN TR48 0006 2000 3440 0006 6399 21
‘’Serdar Akcan - Turgay Aytaç - Ayhan Yıldızel (isimlerden sadece biri de yazılabilir)’’
 
Bu maksatla gönüllü arkadaşlarımızın yapacakları katkılarla kağıt ve baskı karşılayarak kitabımızı bastırmayı planladık. Hedefimiz 600.000 TL toplamaktır.
 
Bu fonda her bir 1.500 TL bağışı bir BAKLA olarak adlandırıyoruz.
 
Bir kilit ise 40 bakladan oluşacaktır. 400 BAKLA = 10 kiliti tamamladığımızda basım işlemine başlayacağız.
 
1. Şimdi demir almaya başlıyoruz " DEMİR APİKO "
2. İlk bakla zincire eklendiğinde " DEMİR SALPA " olacaktır. Ayhan kardeşimiz her gün zincirimize eklenen bakla miktarını ve bağışçıların isimlerini yayımlayarak herkesi son durum hakkında bilgilendirecektir. İsminin yazılmasını istemeyen bağışçılarımız lütfen önceden bu arzularını bizlere iletsin.
3. Bağışta bulunanlara 2 ciltten oluşan kitap seti (toplam 674 sayfa, sert kapaklı renkli, mat kuşekağıt, 23 x 32cm prestij kitabı) ödemeli olarak kargo ile kendilerine gönderilecektir.
4. Her kes zincirimize istediği miktarda bakla eklemekte serbesttir. Bu konuda bir sınırlama yoktur.
5. İlk basımdan artan miktarlar belirlenecek Deniz Kuvvetleri birlikleri ile okul kütüphanelerine ücretsiz olarak gönderilecektir.
6. Kitabın bu baskısının ücretli satışı yapılmayacaktır. İlerde başka bir baskı yapılması gündeme gelirse o konuda karar kitap yazarlarına ait olacaktır.
7. Lütfen bu duyuruyu sınıf çevrimlerinizde ve konuya ilgi duyabilecek diğer grup çevrimlerinde yayınız.
 
Gönlümüzü ve emeğimizi koyarak başlanan bu girişimin, yine gönülden katkılarla ve kimseye minnet etmeden tamamlanacağına inanıyor, şimdiden teşekkürler ediyoruz.
 
BİZ BİZE YETERİZ.
 
Ali Rıza İşipek - Oryal Ünver
01.11.2023
 
Fotoğraf: B. Hulusi Gürbüz
Yayına Hazırlayan: Doruk Ajans / Yelkencinin Gazetesi Kuruluşudur.

Yorum Yap