Üç Aşk Bir Arada

Donanma Aşkı, Balık Aşkı, Yelken Aşkı...

32 yıl Türk Deniz Kuvvetleri bünyesinde makine subayı olarak görev yaptı ve kıdemli albay rütbesi ile emekli oldu. Aşağıdaki link’ten detaylı olarak Tufan Aydın ile daha önce yaptığım röportajı okuyabilirsiniz.

https://yelkenciningazetesi.com/makine-subayi-olmasina-ragmen-yelkenciligi-birakmadi

 

 

Türk Deniz Kuvvetleri bünyesinde görev yaptığı dönemde yelkencilikten asla vazgeçmedi. En son teknesi, ‘’Alize 35’’ adındaki polimarin yapımı 8 metre bir yelkenlidir.

Tufan Aydın, İstanbul’u terk ederek İzmir’in şirin ilçesi Foça’ya yerleşti. Fırsat buldukça denize çıkıyor. Kah yelken yapıyor kah balık tutuyor. Zaman zaman da ‘’Alize 35’’ alargada bulunduğu esnada denize sepet bırakıyor. Fotoğraflarda gördüğünüz gibi deniz, Alize 35 ekibine bonkör davranıyor. O günkü rızıklarını veriyor. Arkadaşları Ali Segban ve Merih Yıldız ile birlikte yelken yaparken yakaladıkları balıkları teknede pişiriyorlar. Afiyetle yiyorlar.

İzleyeceğiniz filmlerde Tufan Aydın’ın arkadaşları ile birlikte deniz seyirleri ve balık yakalama maceraları yer alıyor.

Tufan Aydın’ın içindeki donanma aşkı hala devam ediyor. Gençlere örnek olabilecek de bir kitap yazıyor. Fırsat buldukça balığa da çıkıyor, yelken de yapıyor. Azami derecede deniz üzerinde yaşamaya çalışıyor.

Yazı: B. Hulusi Gürbüz / Genel Yayın Yönetmeni

Fotoğraflar ve Kamera: Tufan Aydın - Ali Segban - Merih Yıldız

Yayına Hazırlayan: Doruk Ajans / Yelkencinin Gazetesi Kuruluşu

Yorum Yap