DEPREM GERÇEĞİ

Bu yazıyı yazarken ekip olarak çok düşündük. Hiçbir arkadaşımızın eli kaleme varmadı. Mesleğimiz gereği içimiz parçalansa da arkadaşlarımızın topladığı film ve fotoğrafları sizlere ulaştırmak bizim vazifemiz. 

Adana - Çukurova / Güzelyalı Mahallesi

Adana - Çukurova / Güzelyalı Mahallesi

1999 Marmara depreminin üzerinden 24 yıl geçmesine rağmen maalesef 6 Şubat 2023 günü 10 ilde gerçekleşen depremden sonra hiçbir şeyin bir arpa yol ilerlemediğini hep beraber gördük. Aslında burada yazacağımız çok konular var. Fakat birileri hemen ‘’Halkı kin ve düşmanlığa sevk ediyorsunuz’’ demek için pusuda bekliyor. Halbuki bunlar hepimizin bildiği ama söyleyemediği gerçekler!!!

 

Kahramanmaraş

Kahramanmaraş

Deprem mi öldürür?  İlgisizlik, cidiyetsizlik, adam sendecilik, umursamamazlık mı öldürür? Ayrıca depremin üzerinden yaklaşık 34 saat geçmesine rağmen birçok ilimizde hala vatandaşlar tek başına. Hiçbir şekilde yardım alamadılar. Evet! Alan çok geniş, kabul ediyoruz fakat Türkiye deprem ülkesi olduğuna göre ve biz depremi çok defa deneyimleyen bir ülke olarak bu saate kadar televizyon kanallarında kara kuvvetleri istihkam birliklerini yoğun olarak göremedik. İşin acı tarafı deprem uzmanı Sayın Naci Görür’ün aylar öncesinden kaç kez ‘’Deprem Geliyor’’ diyerek bölgeyi işaret etmesi ve bölgeye giderek mülki amirlerle görüşmek istemesine rağmen söylediklerini kimsenin dikkate almaması sonucunu hep beraber acı bir şekilde görüyoruz…

Kahramanmaraş

Kahramanmaraş

Kahramanmaraş / Fotoğraf 7 Şubat 2023 tarihinde çekilmiştir.

Hayatını kaybedenlere rahmet dilerken, hayatını kaybedenlerin yakınlarına da sabır diliyoruz. Yaralılara acil şifalar diliyoruz. Göçük altında kalan tüm vatandaşlarımızın bir an evvel sağ olarak çıkartılması en büyük dileğimiz.

Söyleyecek bir şey bulamıyoruz. 

                       

                                 ‘’GEÇMİŞ OLSUN TÜRKİYEM’’

 

Fotoğraflar: Pınar Çimenci / Yelkencinin Gazetesi Yalova / Altınova bölge temsilcisi

Kamera: Fatih Özgünsür / Adana

Yazı ve yayına hazırlayan: Doruk Ajans / Yelkencinin Gazetesi Kuruluşudur.

Yorum Yap