Engellere Yelken Açalım

Kadıköy Ahenk Lions Kulübü  ‘’Engellere Yelken Açalım’’ etkinliğinin 6'ıncısını düzenledi.

Merhaba değerli okuyucularımız,

Bakıyorum da bu sene hiç yazı yazmamışız epey ara vermişiz. E peki ne oldu bu arada derseniz benim 499 GT yat kaptanlığı belgelenmesi işlerine hız verdim, 3 aylık stajımı tamamlayıp ardından sınavlara girdim ve belgemi aldım. Sonra da koşa koşa Hedef Yelken’de tam zamanlı eğitmen olarak pek nefes almadan çalışmaya başladım. Yazılar da aksadı tabi. Neyse, ağlamayı sızlamayı şimdilik bir kenara bırakıp önemli etkinliğimize gelelim.

Yaklaşık bir ay önce liman komşum Okan Altaşlı, ponton grubumuza bir mesaj atıp Kadıköy Ahenk Lions Kulübü’nün bu sene 6’ncısını düzenleyeceği  ‘’Engellere Yelken Açalım’’ etkinliğini duyurdu ve destek rica etti. Kendisinin de üçüncü kez katılacağı etkinlikte tekne sahipleri olarak, 40 kadar engelli kardeşimize 2 saat içinde olsa yelkenli seyir deneyimi yaşatmamız gerekiyordu. Tabi ben çalıştığım ve etkinliğinde izin günüme denk gelmemesi sebebiyle katılamıyordum.

Etkinlikten bir hafta önce Okan Kaptan tekrar mesaj yayınlayıp tekne açıkları olduğunu ilettiğinde jeton düştü bende. Ben yelken okulunda çalışmıyor muydum! Hemen konuyu yöneticilerimle paylaştım ve onlarda hemen olumlu cevap verdiler ve benim etkinliğe bir tekne ile Hedef Yelken olarak katılmamı planladılar.

40 ft boyunda olan ve gezi sınıfında birinciliği kimselere kaptırmayan  Didi isimli pek afilli teknemizle etkinliğe katılmak üzere yola çıktım. Etkinliğin destekçilerinden Setur Fenerbahçe-Kalamış Marinanın Fenerbahçe kısmından ayrılıp 5 dakika sonra Kalamış kısmına bağlanarak misafirlerimi beklemeye koyuldum.

 

Yelken yapacak kardeşlerimiz toplanıyor

 

Cenk Kaptan brifing veriyor

Brifing Video'su: https://www.youtube.com/watch?v=IcanAFb7HSA

Verilen brifingin ardından gruplarımızı aldık ve teknelerimize bindik. Tam sayamadım ama yanılmıyorsam toplam 8 tekne olarak 37 öğrenci ve ailelerini iki saatliğine denize çıkarıp yelken seyrini tattırdık. Benim tekneme de 4 öğrenci ve anneleri geldi.

 

Rüzgar yok, hava aşırı sakin… Biz de oynayalım bari dedik. Çınar kardeşim neredeyse hiç oturmadı.

Hava çok sıcak… Karşıda Kınalıada, sahnede Çınar

Video: https://www.youtube.com/watch?v=4ga1tVTz01s

Yaklaşık bir buçuk saat kadar denizde gezdik ve kardeşlerimize umuyorum, güzel bir gün yaşattık. Tekrar marinaya dönüp şenliğimize kıyıda devam ettik.

Kısa bir törenle destekçilere sertifikaları dağıtıldı. Ben de Hedef Yelken adına, organizasyonu düzenleyen Kadıköy Ahenk Lions Kulübü’nden Sayın Osman Nizamoğlu’ndan teşekkür belgemizi aldım.

Teşekkür belgemizi alırken

Çalıştığım firma ve kendi adıma güzel bir iş yapmış olma mutluluğu ile oradan ayrıldım. Bu arada organizasyona destek veren diğer kuruluşlar ve özellikle denizci kurumları da listelemeden geçemiyeceğim.

Destekçiler:

Ataşehir Belediyesi

Kalamış ve Fenerbahçe Setur Marinas

Cenk Tekkaya Yelkencilik

Dak-Sar Denizde Arama Kurtarma

Kechi Yatçılık

Hedef Yelken

Ahenk Lions Kulübü üyeleri

 

Bu etkinliklerin devamına da katılabilmek umudu ile şimdilik hoşçakalın.

 

Haber ve Fotoğraflar: Fatih Şenyüz

Yayına Hazınlayan: Doruk Ajans / Yelkencinin Gazetesi Kuruluşudur.

Yorum Yap