Schüco - Bayk Kış Trofesinde Dördüncü Ayak Çekişmeli Geçti!

Yat yarışçılarının Bodrum'da bir araya geldiği SCHÜCO-BAYK Kış Trofesi'nde dördüncü ayak heyecanı geride kaldı. Türkiye'de ilk kış trofesi yarışlarını gerçekleştiren Bodrum Açık Deniz Yelken Kulübü’nün (BAYK) 11-12 Mart tarihlerinde düzenlediği yarışlarda, 28 teknede ekipler yelken açıp oldukça çekişmeli geçen mücadeleye katıldı.  10 Mart cuma günü yapılan 1. Ayak Trio sınıfı yarışları ise 6 teknenin katılımıyla tamamlandı.

Milta Bodrum Marina iş birliği ile düzenlenen ve yedi ayaktan oluşan trofe mücadelesinde, yelkenciler hafta sonu dördüncü ayak yarışları için bir araya geldi. Cumartesi günü brifingde, 6 Şubat'ta yaşanan merkez üssü Kahramanmaraş'ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan depremlerde, hayatını kaybedenlerin manevi huzurunda bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Trofenin 18-19 Şubat'ta yapılacak üçüncü ayağı da iptal edilmişti. 

Brifingin ardından, rüzgarın hızının yarışta can ve mal güvenliği açısından beklenilenden fazla olması nedeniyle olumsuzluk yaşanmaması için ekipler beklemeye geçti. Ancak ilk gün yelkenciler denize açılamadı. Yarışsız geçen ilk günün ardından ikinci gün, elverişli hava koşullarıyla tüm sınıflara ikişer yarış yapıldı. Çekişmeli ve heyecanı yüksek yarışlar başarı ile tamamlandı.

Ekipler Milta Bodrum Marina'ya dönerken, yarış komitesi elde edilen puanları hesaplayıp sıralamayı belirledi. Yelkenlerini toplayan yarışçılar, Marina Yacht Club'da yapılan ödül töreniyle yarış haftasını tamamladı. Ödül töreninde, birifingde olduğu gibi depremde hayatını kaybeden vatandaşlar için saygı duruşunda bulunuldu.

Beşinci ayak yarışları 01-02 Nisan'da yapılacak. Trofenin dördüncü ayak ödül töreninde sporculara kupalarını, Deniz Ticaret Odası Bodrum Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Mahir Top, Schüco Türkiye’nin en büyük bayisi Pimeks Group'un Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Tümer Yavuz, Schüco Bodrum yetkilisi Özgün Sevinç, BAYK Komodoru Şenkar Öztüzün  BAYK Vis Komodoru Ahmet Edipoğlu ve BAYK Yönetim Kurulu Üyesi Zafer Günel  takdim etti.

4. AYAK SONUÇLARI

IRC A

LEMON

ROKOKO

MERSİN YELKEN AKADEMİSİ

 

IRC B-1

STREKOZA

PASSION II LOBSTER SAILING TEAM

SKYMARINE AQUAVIT

JASMIN QUATTRO

LONE RAVER BLACK 7 BY MONDIALE VGL

SANTA ANASTASIA

 

IRC B-2

AURORA X - SCHÜCO

NORA INFINIA

HATTORİ AYTUĞ ÜRER

SAFINAZ

LIQUID SKY BOSPHORUS SAILING TEAM

 

IRC B-3

LADY SOLLARE

MINX

NAVITA

EROS

JACK&JONES ZARGANA-BRAVO SAILING

ARMADOR TANYER

 

DESTEK 1

SINGLESTAR

BLUE DREAMS

PİNTA - BRAVO SAILING

IŞILTI

UZUN 2

 

DESTEK 2

MOANA - ANKARA YELKEN KULÜBÜ

MIRMIR-KECHI SAILING TEAM

BIIDIIK

 

Yazı: Bodrum Açıkdeniz Yelken Kulübü

Fotoğraflar: Hasan Onuker @sailing.raphy

Yayına Hazırlayan: Doruk Ajans / Yelkencinin Gazetesi Kuruluşudur.

Yorum Yap