Deniz İzcileri Çalışmalarını Anlatıyor

Tuzla Belediyesi Kent konseyi tarafından organizasyonu yapılan kadın girişimcilere destek etkinliği Tuzla Viaport Marina Fuar Kongre ve Gösteri Merkezi'nde iki yüz stant ve yaklaşık 2 milyon ziyaretçi ile gerçekleşti.

 26-29 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilen alışveriş festivalinde genellikle her türlü el sanatları sergilendi ve satışa sunuldu.

 

Festivali Tuzla Belediye  Başkanı Şadi Yazıcı, Kent Konseyi Başkanı Funda Torlak ve belediye birim müdürleri, dernek başkanları ile çok sayıda yerel sanatçı ziyaret etti.

 

Amacı kadın girişimcileri desteklemek olan festivalde Tuzla Deniz İzcileri Derneği de bu etkinliğe katılarak açtıkları standa kadınların yanında yer aldılar. 4 gün süre ile denizcilikle ilgili el sanatlarını sergilediler, dernek tanıtımını da yaptılar.  Deniz İzcileri'nin standını ziyaret eden Belediye Başkanı Şadi Yazıcı’ya, dernek üyeleri geniş bir zamanda Tuzla'da yapılacak Deniz İzciliği çalışmaları ile ilgili bir bilgilendirme toplantısı için randevu istediklerini belirttiler. Başkan en kısa zamanda bunun gerçekleşeceğini ifade etti.

 

Daha sonra Tuzla Viaport Marina Müdürü Abdullah Armağan’ı ziyaret eden Deniz İzcileri Derneği Başkanı  Mine Yücedağ, Amatör Denizciler Derneği Başkanı ve Deniz İzcileri Derneği Kurucusu Melih Yıldız, Deniz İzciliği çalışmaları hakkında bilgi verdiler.

 

Haber ve Fotoğraf: Taner Tümerdirim

Yorum Yap