Kandiba Teknesi Dünya Turu’ndan Döndü

Aralık 2014’te  Antalya'dan çıkış yapan Agrotalya Tarım Kurucu Ortağı, Antalya’lı İş İnsanı Hasan Şirin ve eşi Zehra Şirin, Kandiba isimli tekneleriyle çıktıkları dünya turundan döndüler.

 

Türkiye çıkışlarını Ağustos 2015’te Bodrum’dan yapan Kandiba 15 Nisan Cuma 2022 öğleden sonra Antalya'ya giriş yaptılar.

 

Kandiba teknesi  Antalya'da marinaya girişleri sırasında Sahil Güvenlik, Deniz Ticaret Odası, Rotaryanlar, Yelken Kulübü ve bölgede yer alan römorkörler, diğer tekneler ile denizden, sirenler ve bayraklar ile marinadan karşılandılar. Kandiba’nın pontona yanaşmasıyla birlikte, müzik ve ikramlarla bir şenlik havası yaşandı.

 

17,30 metre uzunluğundaki Amel 55 ile yola çıkan çift Cebelitarık, Kanarya Adaları, Karayipler, Panama Kanalı, Galapagos, Fransız Polinezyası, Fiji, Vanuatu, Yeni Kaledonya, Papua Yeni Gine, Endonezya, Malezya, Maldivler, Cibuti, Kızıldeniz’den Kıbrıs rotasını izlediler. Türkiye’de Dünya Turu’nu tamamlayanlar arasına isimlerini yazdıran çiftin bundan sonraki hedefi ise ülke rivierasını daha detaylı gezmek.

Yorum Yap

Sosyal Medyada En Çok Bu Hashtag'lerle Arandık!