Şehit Haberi Gelince İptal Edildi

Şehit haberi gelince resepsiyondaki eğlence iptal edildi.

Marmaris Kalesi'ndeki Resepsiyon Sessizliğe Büründü

Bu sene Marmaris'te üçüncüsü düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Yat Yarışları açılış resepsiyonu, Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinden gelen teröristlerle çıkan çatışmada 5 askerimizin şehit olması haberiyle matem havasında yapıldı.

 

 

Muğla Valisi Orhan Tavlı’da Marmaris’teydi

Türkiye Yelken Federasyonu 2022 Faaliyet Programı kapsamında İstanbul Açıkdeniz Yat Yarış Kulübü tarafından düzenlenen Cumhurbaşkanlığı 3’üncü Uluslararası Yat Yarışları’nın Marmaris Kalesi’nde yapılan açılış resepsiyonuna Muğla Valisi Orhan Tavlı’da katıldı. Vali Tavlı, resepsiyon sırasında peş peşe gelen şehit haberleri sonrasında resepsiyonda yapılacak konserin iptal edilmesini istedi. Yerli ve yabancı yarışmacıların katıldığı resepsiyon müziksiz şekilde devam etti.

 

14 Farklı Ülkeden 100 Tekne 400 Sporcu Katılıyor

Muğla Valisi Orhan Tavlı’nın himayesinde ve “Asırlık Tariflerle Türk Mutfağı” kitabından hareketle hayata geçirilen, Türk Mutfağı Haftası’nı da kapsamın içine alarak Türk mutfağından seçkin tatlar yarışmaya katılan yerli yabancı yarışmacılara ve davetlilere ikram edildi. Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın katkılarıyla, İstanbul Valiliği ve Muğla Valiliği’nin iş birliğinde organizasyonu gerçekleşen yarışlara 14 ülkeden yaklaşık 100 tekne ve 400 yarışmacı katılıyor. Yat yarışları 25 Mayıs’ta Marmaris’ten start alarak Marmaris – Göcek – Bodrum hattında 190 deniz millik çok zorlu bir rotanın tamamlanmasıyla 27 Mayıs’ta Bodrum’da sona erecek. 28 Mayıs’ta Bodrum Kalesi’nde gerçekleştirilecek ödül töreni ile ilk yarışın kazananları kupalarına kavuşacak.

 

Ekrem Yemlihaoğlu Ev Sahipliği Yaptı

İstanbul Açıkdeniz Yat Yarış Kulübü Başkanı Ekrem Yemlihaoğlu’nun ev sahipliğinde gerçekleşen davet, Muğla Valisi Orhan Tavlı, Marmaris Kaymakamı Ertuğ Şevket Aksoy, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, Muğla İl Kültür Müdürü Zekeriya Bingöl, Marmaris Belediye Başkanı ve protokol dahil geniş bir katılım ile yapıldı. (Marmaris Life)

Yorum Yap