Tırhandil Cup Kış Trofesi 2022

Tırhandil Cup Kış Trofesi 2022 maalesef çok az katılımla sonuçlandı (3 adet tekne). Buna en büyük neden covid 19 vakalarının hızla artışı. 

 

Meke isimli tırhandil makinesindeki problemden dolayı seyire çıkamadı. Personelinde covid 19'a rastlanan Nebile isimli tırhandili geçerek sezonun ilk yarışına yelken açtı. 

 

Bölgede çok sert esen fırtına ve yoğun yağış olmasına rağmen bu ilk yarıştan kimse vazgeçmedi.  Ortalama 8 - 10 teknenin katılımı ile gerçekleşen yarışlarda tekne sayısı 3'e düştü. 

 

Covid 19'un yoğun bulaşıcılık gücünden dolayı yarışa katılan ekipler aktif olamadı. Yarışa katılan tırhandillerin birinde covid 19 testi pozitif çıkanlar varmış. Birde bunun üzerine Meke isimli tırhandildeki makine arızası nedeniyle kalkış limanına gelen personeli konulmuş kurallara riayet etmesi nedeniyle bir ilke imza attı. Personeli Nebile isimli tırhandile geçerek 2'ye düşen katılımcı tırhandil adedini 3'e çıkarttı.

 

8 Ocak 2022 günü trofenin ilk yarışı açık hava altında gün doğusu yönünü 11-12 millik bir rüzgarla öğle saatlerinde başladı. Kara adayı dönüp gelen tekneler Bodrum Kalesi önünde yarışlarını tamamladılar.

 

İlk yarışı Hızır 1, Gara Poşet ve Nebile sıralaması ile bitti. 9 Ocak 2022 pazar günü yapılan yarışta da havanın 20-22 mil şiddetine çıkması nedeniyle teknelerden Nebile'nin armasında oluşan problem nedeniyle yarıştan ayrıldı. Tırhandil trofesinde ödül töreninin ocak ayı sonunda yapılacağı açıklandı.

 

Fotoğraf: Ercan Sergici

Yorum Yap

Sosyal Medyada En Çok Bu Hashtag'lerle Arandık!